Tekfen’de 'Geleceğin Temelinde' vizyonunu hayata geçirmek üzere 2017 yılında Tekfen Holding Yönetim Kurulu’nun onayı ile Sürdürülebilirlik Komitesi oluşturularak yetkilendirilmiştir.

Kurumsal Yönetim Komitesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Sürdürülebilirlik Komitesi, Tekfen Holding ile Tekfen Grup Şirketlerinden Tekfen İnşaat, Tekfen Mühendislik, Tekfen İmalat, Toros Tarım, Tekfen Tarım, Tekfen Turizm ve Tekfen Sigorta’nın Genel Müdürleri tarafından görevlendirilen yönetici seviyesindeki üyelerden oluşmaktadır. Sürdürülebilirlik Komitesi’ne Tekfen Holding Mali İşler Başkan Yardımcısı Vekili başkanlık etmektedir.

Sürdürülebilirlik Komitesi, “Geleceğin Temelinde” vizyonunun hayata geçirilmesi için gerekli strateji, yol haritası, hedef, politika ve raporlamaların oluşturulmasından, Holding öncelikleri doğrultusunda sürdürülebilirliğin entegrasyonundan ve bu çalışmalara Grup Şirketlerinin aktif katılımının sağlanmasından sorumludur. Tekfen Holding politikalarına POLİTİKALAR'dan ulaşabilirsiniz. 2019’da komite çalışmalarını desteklemek üzere beş farklı çalışma grubu kurulmuştur.