Yatırım Grubu, Tekfen Ventures’ın inovasyon yaratan girişimlere yaptığı yatırımlar ve holding faaliyetlerini bünyesinde barındırmaktadır.

Yatırım Grubu

2023 yılında belirlenen stratejik hedefler doğrultusunda yeniden yapılandırılan Grup, erken aşama teknoloji şirketlerine yönelik yatırımlar yapan kurumsal girişim sermayesi şirketi Tekfen Ventures; bina ve tesis yönetim hizmetleri alanında faaliyet gösteren Tekfen Turizm ve İşletmecilik A.Ş. ve sigorta aracılık hizmetleri sunan Tekfen Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş.’den oluşmaktadır.

Girişim Sermayesi

Tekfen Ventures, küresel ölçekte erken aşama teknoloji şirketlerine yatırım yaparak girişim dünyasındaki fırsatları değerlendirmek üzere 2016 yılında kurulmuştur. Şirket inovatif girişimleri yakından takip etmekte, gelecek vaat eden girişimlerin pazardaki konumlarını, iş modellerini ve gelecek planlarını ayrıntılı bir şekilde inceleyerek doğru aşamadaki şirketlere, dünya çapında finansal ve kurumsal sermayedarlarla birlikte yatırım yapmaktadır.

Ağırlıklı olarak Tekfen Grubu’nun faaliyet gösterdiği ana sektörlerdeki girişimlere odaklanan Tekfen Ventures’ın öncelikli yatırım alanlarını tarım, imalat, inşaat, gayrimenkul ve kentsel teknolojiler oluşturmaktadır. Bu durum, Tekfen Ventures portföy şirketleri ile Tekfen Grup Şirketleri arasında potansiyel sinerji alanları ve iş birliği fırsatları doğurmaktadır. Şirket, yatırım yapacağı girişimleri belirlerken, Tekfen’in ilgili iş birimlerinden aldığı geri bildirimlerden de sıklıkla yararlanmaktadır.

Tekfen Ventures sadece Tekfen Grup Şirketlerinin faaliyet alanlarıyla sınırlı kalmamakta, gelecek vaat eden başka girişimleri de yakından izlemektedir.

Yatırım Grubu

Gayrimenkul Yatırımları ve Varlık Yönetimi 

Gayrimenkul sektöründe yatırım, proje geliştirme ve inşaat yönetimi konularında da faaliyet gösteren Tekfen Grubu, bugüne kadar kentsel dokuyla uyumlu, kente değer katan, nitelikli ve yenilikçi çok sayıda gayrimenkul projesini hayata geçirmiştir.

Geçmişte geliştirdiği nitelikli ve yenilikçi projelerle dikkat çekerek birçok ödüle layık görülen Tekfen Grubu, yatırımlarını sadece Türkiye ile sınırlı tutmamakta, uygun şartlara sahip yurtdışı projelerine de yatırım yapmaktadır. Grubun halihazırda yurt dışında devam eden iki projesi bulunmaktadır.

Tekfen Taşınmaz Yatırım ve Yönetim A.Ş.: Tekfen Holding ve iştirakleri bünyesinde düzenli kira geliri sağlayan varlıklar ile yine düzenli gelir yaratan taşınmazların tek portföyde birleştirilmesi amacıyla 2023 yılı sonunda Tekfen Taşınmaz Yatırım ve Yönetim A.Ş. ünvanlı yeni bir şirket kurulmuştur.

Gayrimenkul Yönetimi

Varlık ve gayrimenkul yönetimi hizmetleri alanında uzmanlaşmış bir şirket olan ve faaliyetlerini Tekfen Services markası ile sürdüren Tekfen Turizm ve İşletmecilik A.Ş., gayrimenkul sektörünün hızla büyüdüğü, fakat satış sonrası kalitenin öneminin ve değerinin henüz yerleşmediği bir pazarda, mutlak müşteri memnuniyeti hedefiyle çalışmaktadır.

Şirket, işletilen projelerin varlık yönetimi, kiralama, kontrat yönetimi, stratejik portföy ve gelir artırıcı yöntemleri belirleme faaliyetlerini gerçekleştirmekte, ayrıca gayrimenkullerin bakım, onarım, temizlik ve güvenliğini sağlamaktadır. Tekfen Services, aynı zamanda müşterilerine otopark, konferans salonu, kafeterya ve kafe işletmeciliği, yiyecek içecek ve spor salonu işletmeciliği gibi alanlarda da hizmet sunmaktadır.

Sigorta Acenteliği

Tekfen çatısı altında 41 yıldan bu yana faaliyet gösteren Tekfen Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş., acentesi olduğu Türkiye ve dünyanın önde gelen 18 sigorta şirketi kanalıyla müşterilerine tüm sigortacılık branşlarında hizmet vermekte ve en kapsamlı teminatı en uygun fiyata sunmayı amaçlamaktadır.

Tekfen Sigorta, Tekfen Grup Şirketlerinin haricinde perakende, lojistik, inşaat, kimya, gıda, tekstil, tarım ve meslek örgütü gibi alanlarda faaliyet gösteren çok sayıda müşteriye de hizmet vermektedir.