Değerli Ortaklarımız,

Adı kurulduğu günden bu yana başarı, kalite ve dürüstlükle özdeşleşen ve Türkiye’nin önde gelen kurumları arasında yerini alan, yurtdışında ülkemizi uzun yıllardır başarıyla temsil eden Tekfen Grubu’nun bir parçası olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyorum. Bu güzide kurumu öne çıkartan tüm değerler, 65 yıllık Tekfen tarihine yön vermiş köklü bir kurum kültürünün yansımalarıdır. Bu değerleri çalışkanlıkları, ülke sevgileri, müstesna şahsiyetleri ve geniş vizyonlarıyla Tekfen’e taşımış olan kurucu ortaklardan rahmetli Necati Akçağlılar ve Feyyaz Berker’i saygıyla anıyor, engin deneyimleriyle bizler için halen bir ışık ve ilham kaynağı olan Sayın Ali Nihat Gökyiğit Beyefendi’ye de sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum.

Tekfen, faaliyet gösterdiği alanlarda liderliğini kanıtlamış ve Türkiye’de başarının simgeleri arasında yerini almıştır. Bunun yanında Tekfen, hiçbir zaman adı sadece ticari başarılarla anılan bir grup olmamış, ülkesi ve toplum için değer yaratan bir topluluk olarak sosyal ve çevresel sorumluluklarına da sahip çıkmıştır. Öncelikle bizlere düşen, Tekfen’in başarı çizgisini yukarı çekerken, bu çok yönlü sorumluluk anlayışını da koruyarak kurucu ortaklardan miras kalan uzlaşı kültürünü, katılımcılığı, sosyal fayda yaratma misyonunu ve çevre duyarlılığını sürdürmektir.

Günümüzün hızla değişen global rekabet koşulları, kökleri ne kadar geriye uzanırsa uzansın, şirketlere, sürdürülebilir bir gelecek inşa edebilmeleri için sürekli yenilenme, teknoloji ve inovasyonun gücünden yararlanma ve çevik adımlar atma zorunluluğu getirmektedir. Hızla değişen koşullara değerlerinden ödün vermeden uyum sağlayan ve içselleştirmiş olduğu ilkeleri çağdaş kurumsal yönetim ilkeleri ile güçlendirmeyi başaran şirketler ise rekabette öne çıkmakta ve varlıklarını güçlendirmektedir. Tekfen kültürünü oluşturan değerler silsilesi, sürdürülebilirlik, saydamlık ve hesap verilebilirlik gibi günümüz iş dünyasında artık vazgeçilmez olan değerlerle birebir örtüşmektedir. Tekfen olarak bu uyumu, geleceğimizin teminatı olarak görüyoruz.

Varlığımızın bir başka temel dayanağı olan beşeri sermayemiz ve güçlü paydaş bağlarımız da bize aydınlık bir gelecek vaat etmektedir. Ortaklarımıza yarattığımız değerin yanı sıra çalışanlarımızdan, müşterilerimize, işverenlerimize ve tedarikçilerimize kadar uzanan yelpazede tüm paydaşlarımızın memnuniyetini gözetmek, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da temel hedeflerimizin arasında öncelikli yerini alacaktır. Ayrıca Tekfen’e uzun yıllar hizmet etmiş, kendi uzmanlıklarında önemli katkılarda bulunan yönetici ve çalışanlarımızın yaşam boyu öğrenme anlayışı içinde kendilerini geliştirmelerine yardımcı olan ortamı yaratırken geleceğin Tekfenini teslim edeceğimiz gençlere de fırsat eşitliği çerçevesinde enerjilerini Grubumuza aktarabilecekleri alanlar açmak önceliğimiz olacak.

Değerli Ortaklarımız,

Günümüzde, bir zamanlar yenilmez armada olarak görülen dev marka ve şirketlerin teknolojiye ve hızla gelişen yeniliklere ayak uyduramayarak pazardan silindikleri bir dünyada yaşıyoruz. Adını “Teknoloji” ve “Fen”den alan bir grup olmamız, bize bu konuda izlememiz gereken yol hakkında güçlü bir mesaj veriyor. Tekfen markasının uluslararası tanınırlığını daha da geliştirirken, sahip olduğu değer ve deneyimleri geleceğin teknoloji ve iş alanları ile de birleştirmek, 65 yıldır farklı iş alanlarında üstlendiğimiz görevleri bir adım daha ileriye taşımamız ve ülkemiz ekonomisine hizmet etmeye devam etmemiz için gerekli zemini hazırlayacak.

Görevi devraldığım Sayın Murat Gigin’in bu yönde başlattığı hareket ve dinamizm, daha ileri hedeflere yürüyebilmemiz için bize eşsiz bir imkân sunuyor. Adı Tekfen ile özdeşleşmiş bir isim olarak, Grubumuza bugüne kadar birçok farklı pozisyonda hizmet etmiş olan Sayın Gigin’e içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Yönetim Kurulu eski üyelerimiz Sayın Ahmet İpekçi, Sayın Osman Birgili ve Sayın Cansen Başaran Symes’e, Tekfen’e yaptıkları hizmetler için içten teşekkür ederim. Deneyimleri ile Gruba değerli katkılarda bulunacağına inandığım Sayın Esin Mete ve Sayın Sedat Eratalar’ın da katılmasıyla Yönetim Kurulumuzun Tekfen’in değerleri üzerinde yükselen başarı çizgisini ileriye taşıyacağına inanıyorum.

Grup Şirketler Başkanı olarak geçtiğimiz dönemde önemli işlere imza atan Sayın Cahit Oklap’a da değerli katkılarından ötürü şükran borçluyuz. Tekfen Şirketler Grup Başkanı olarak aramıza katılan Sayın Ali Pandır, sahip olduğu zengin yönetim deneyimi ile hiç kuşkusuz bize yeni bir açılım, enerji ve dinamizm kazandıracaktır. Yeni görevinde, kendisine başarılar diliyorum.

Derin saygılarımla,

Zekeriya Yıldırım