MÜHENDİSLİK & TAAHHÜT

Tekfen Mühendislik Yükselişini Sürdürüyor!

Ağu 22, 2022

 Tekfen Mühendislik, uluslararası inşaat sektörünün saygın dergilerinden Engineering News Record (ENR) tarafından açıklanan “TOP 225 International Design Firms 2022” listesinde geçen yıla göre 14 basamak yükselerek 164. oldu.

Endüstriyel projeler, petrol ve gaz sektörü, bina çözümleri ve ulaşım-altyapı projeleri gibi geniş bir portföyde multidisipliner tasarım faaliyetleri yürüten Tekfen Mühendislik, ilk kez 2018 yılında girdiği “ENR 2022 Top 225 International Design Firms” listesinde istikrarlı yükselişini sürdürüyor.

Uluslararası inşaat sektörünün en prestijli yayınlarından biri kabul edilen Engineering News Record (ENR) tarafından açıklanan liste, dünyanın önde gelen tasarım, mimarlık ve inşaat firmalarını bir araya getiriyor. Liste, firmaların bir önceki yıl ABD doları bazında elde ettikleri tasarım hizmetlerinin gelirlerini baz alarak oluşturuluyor. 2021 yılında ENR sıralamasında 178. sırada yer alan Tekfen Mühendislik, 2022 yılında 14 basamak birden yükselerek 164. sıraya yerleşti.

Tekfen Mühendislik Genel Müdürü Fatih Can, elde edilen bu başarıyla ilgili olarak “Bu başarı, tamamıyla bir ekip olarak hak edilmiş bir başarı. Bu yükselişte tek bir projenin veya iş alanının ismini öne çıkarmak doğru olmaz. 2021 yılında 20’ye yakın yurt dışı projesinde özveriyle çalıştık” dedi.

Açıklamanın devamına buraya tıklayarak Tbülten’in 55. sayısından göz atabilirsiniz…