HOLDİNG

Tekfen Holding'e "Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu" Ödülü

Kas 01, 2018

Yönetim Kurulu'nda, 3'ü bağımsız olmak üzere 4 kadın üye bulunduran Tekfen Holding, Türkiye Kadın Direktörler Konferansı kapsamında verilen "Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu" ödülünü aldı.

Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından Türkiye Kadın Direktörler Konferansı'nın 6'ncısı gerçekleştirildi. Konferans kapsamında; "Türkiye'de Yönetim Kurullarında Kadın 2018 Raporu" da sunuldu. Rapora göre, Borsada işlem gören 403 şirket arasında, Tekfen Holding, yönetim kurulundaki kadın oranı sıralamasında üçüncü sırada yer aldı ve "Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu" ödülüne layık görüldü. Sıralamada ilk sırada Doğuş Otomotiv, ikinci sırada ise Tat Gıda yer aldı.

Törende Tekfen Holding adına ödülü alan Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin, "Toplumsal cinsiyet dengesinin iyileştirilmesini önemsediklerini vurguladı." Gigin, "Tekfen'in faaliyet alanları olan altyapı ve sanayi müteahhitliği ile tarımsal sanayide, işin yapısı gereği kadın istihdam oranları diğer sektörlere oranla düşük olmasına rağmen Grupta, kayda değer sayıda kadın istihdam edildiğini ve mühendislik alanlarında da kadınların önemli sorumluluklar üstlendiğini" ifade etti.

11 üyenin bulunduğu Tekfen Holding Yönetim Kurulu'nda şu an 3'ü bağımsız 4 kadın üye, Cansevil Akçağlılar, Gülsüm Azeri, Çidem Tüzün ve Neriman Ülsever görev yapıyor.