HOLDİNG

Sn. Yıldırım ve Sn. Pandır'ın 23 Nisan Mesajı

Nis 22, 2021

Değerli Tekfen Ailesi,

Yarın 23 Nisan, sizlerle fiziken birlikte olamasak da, “beraber” kutlayacağımız ilk bayram. Kutlu olsun!

Kurulduğu günden bugüne tam 65 yıldır, Türkiye Cumhuriyeti’ni oluşturan ilkelerden hiç taviz vermeden yolunda ilerlemiş, onları içtenlikle benimsemiş Tekfen Ailesinin bir üyesi olmaktan, bu bayramı beraber kutlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

23 Nisan 1920’de, Anadolu’nun kalbinde Ankara’da, Türk milletinin iradesini temsil eden, “Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir ilkesiyle kurulan ve Milli Mücadele’nin başarıyla sonuçlanmasında bir dönüm noktası sayılan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) açıldı, Meclisin açılışı aynı zamanda ülkeyi düşmanlardan kurtarmak için başlayan direniş hareketinin meşru zeminini de oluşturdu.  Türk halkı egemenliğini ilan etti.  Atatürk, milli egemenliğe atfettiği önemi şu sözlerle açıklar: “Mili egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar yanar, yok olur. Milletlerin esaretleri üzerine kurulmuş sistemler her tarafta yok olmaya mahkûmdur.”

Özgürlüğümüz ve bağımsızlığımız için büyük bir adım olan 23 Nisan’ın Atatürk tarafından çocuklara armağan edilmesi, Atatürk’ün çocuklara verdiği önemin, geleceğimiz için onlara duyduğu güvenin en güzel göstergesidir. Unutmayalım ki, dünyada çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülkeyiz, bunun değerini her zaman bilelim.

Bağımsızlığımızı ve vatanımızın bölünmez bütünlüğünü ifade eden Meclisimizin 101. yılını kutluyor, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyoruz.

Sevgi, saygı ve sağlık dileklerimizle,

 

Zekeriya Yıldırım, Yönetim Kurulu Başkanı

Ali A. Pandır, Grup Şirketler Başkanı