TEKFEN FİLARMONİ

Klasik Müzik Dünyasında Sürdürülebilirliğe Dair Her Şey Sub Rosa’da!

Eyl 07, 2021

Birbirinden kıymetli konuklar, birbirinden önemli konuları, her pazar Sub Rosa'da konuşuyor. Programın kayıtlarını dinlemek için tıklayın!

Tekfen Filarmoni’nin katkılarıyla hazırlanan Sub Rosa: Klasik Müzik Dünyasında Sürdürülebilirliğe Dair” programı, Açık Radyo’da başladı! Prof. Dr. Zafer Yenal ve Yaren Eren Budak imzalı program, her pazar saat 18.00’de dinleyici ile buluşacak.

Sub Rosa’da, klasik müzik dünyasındaki sosyal adalet, taciz kültürü, iş sağlığı, sosyal güvence ve mesleki hastalıklar gibi ciddi sorunların yanı sıra fırsat eşitliği, paylaşım ekonomisi, dijitalleşme fırsatları ve yenilikçiliğin önündeki engeller de konuşularak, sorunlara çare bulmak için konunun uzmanlarıyla bir tartışma ortamı yaratılacak.

Latince bir deyim olan “Sub Rosa” ya da “gülün altında”, gülün güzelliğinin ve zarafetinin gizledikleri anlamına gelmekte. Amacı isminde saklı program, dinleyicisine klasik müzik dünyasındaki “gülün altında kalmış” meselelerden bahsedecek. Her hafta klasik müziğe emek veren isimleri konuk edip, bu sanatın sahne önündeki ve arkasındaki tüm paydaşlarına mikrofon uzatacak.

95.0 frekansındaki Açık Radyo’dan takip edilebilecek Sub Rosa, dinleyicisine bolca müzik de dinletecek. Her bölüme özel seçilen eserlerle o bölümde ele alınacak konuya, kendi hikayesi, tarihsel göndermeleri ya da icracısı ile eşlik edecek.

Programın tüm bölümlerine ayrıca Açık Radyo’nun web sitesindeki kayıt arşivinden ve Spotify hesaplarından podcast olarak da erişilebilecek.