SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

CDP Derecelendirme Sonuçları Açıklandı!

Ara 15, 2022

Tekfen Holding, dünyanın en güçlü yeşil sivil toplum kuruluşu olan CDP’nin (Carbon Disclosure Project), 2022 Değerlendirme Sonuçlarına göre İklim Değişikliği Programı’ndan “B” notu, Su Güvenliği Programı’ndansa geçtiğimiz iki yıldaki başarısını sürdürerek, bu yıl da “A” notu aldı ve “Global A Listesi”ne girdi!

İlk kez 2010 yılında İklim Değişikliği ile ilgili verilerini izlemeye, ölçmeye ve analiz etmeye başlayan Tekfen Holding, 2017 yılından bu yana CDP İklim Değişikliği Programı’na, 2018 yılından bu yana da CDP Su Güvenliği Programı’na resmi raporlama yapıyor. Tekfen Holding, bu yılın açıklanan sonuçlarına göre dünya çapında 2.437 şirketin raporlama yaptığı Su Güvenliği Programı’nda “A notu alan Türkiye’deki 6 şirketten biri olurken, dünyada bu başarıyı gösterebilen 103 şirketin arasında yer aldı. Ayrıca İklim Değişikliği Programı’nda da “B ve üzeri” not alan Türkiye’deki 53 şirketten biri oldu.

CDP, 2021 yılı itibarıyla 110 trilyon dolar değerindeki varlığı yöneten 590 yatırımcı adına hareket etmekte ve dünyanın önde gelen şirketlerine çevresel politikalarını açıklamaları adına çağrıda bulunmaktadır. Her sene raporlama standartlarını daha da geliştiren CDP’ye, dünya çapında 15 binin üzerinde şirket raporlama yapmaktadır. Tekfen Holding, sürdürülebilirlik çalışmalarıyla yıllardır CDP liderleri arasında yer almaya devam etmektedir.