HOLDİNG

Tekfen, Türkiye’nin Ardından Globalde de CDP’nin İklim ve Su Liderleri Arasına Girdi!

Ara 08, 2020

Tekfen Holding, dünyanın en büyük çevre raporlama platformu olan CDP'nin (Carbon Disclosure Project) aynı anda hem İklim Değişikliği hem de Su Güvenliği Programlarının Global “A” Listesi’ne, Türkiye’den giren tek şirket oldu.

 

İklim değişikliğinin etkilerini azaltmak ve doğal kaynakları korumak amacıyla iş dünyasının işleyişini değiştirmeyi hedefleyen CDP’nin (Carbon Disclosure Project) İklim Değişikliği ve Su Güvenliği Programlarına dünya çapında 10 bine yakın şirket raporlama yaptı. Tekfen Holding, her iki programdan da “A” seviyesinde derecelendirilen dünyadaki 65 şirketin arasında yer aldı. Türkiye’den ise bu listeye giren 2 şirketten biri olan Tekfen Holding, iki programdan da “A” listesine giren tek şirket oldu.

 

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Tekfen Grup Şirketler Başkanı Cahit Oklap, “Tüm dünyada sürdürülebilirliğin bir lüks değil, ortak geleceğimiz için yaşamsal bir gereklilik olduğu artık her zamankinden daha yüksek bir sesle dile getiriliyor. Tekfen Holding olarak gerçekleştirdiğimiz sürdürülebilirlik çalışmalarımız doğrultusunda CDP’nin global seviyede hem iklim hem de su liderleri listesinde Türkiye’den yer alan tek şirket olmamız bizi gururlandırıyor” dedi.

 

Tekfen Holding Sağlık, Emniyet, Çevre ve Kalite Koordinatörü Zafer Demirci ise “Gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge çalışmaları ile iklim değişikliği ve su güvenliği konularına olumlu katkılar sağlamaktayız. Tüm çabalarımızın takdirle karşılanması ve ‘CDP Global A Listesi’ içerisinde Tekfen’e de yer verilmesi, bizim için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağı oldu” dedi.