YÖNETİM
Cahit OKLAP

Tekfen Grup Şirketler Başkanı

1950 Geylan-Kosova (eski Yugoslavya) doğumlu Cahit Oklap, Denizli Lisesi'nden mezun olup 1974 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kimya Mühendisliği Bölümü'nde Lisans; 1979 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Öğrenciliğinden itibaren ODTÜ'de Araştırma Asistanı olarak çalıştıktan sonra profesyonel kariyerine Eylül 1979'da PETKİM Aliağa Kompleksi'nin inşa sürecinde Planlama Mühendisi olarak başlamıştır.

Cahit Oklap, Eylül 1983'te Tekfen İnşaat'a katılmıştır. Tekfen İnşaat'ı, boru hatları ve otoyol projelerinin icrası için yabancı ortaklarla kurulan birçok ortak girişim ve konsorsiyumlarda yönetici seviyesinde temsil etmiştir. 1995 yılında Tekfen Holding'in Almanya'daki iştiraki olan HMB (Hallesche Mitteldeutsche Bau A.G)'nin Genel Müdürlüğü'ne getirilmiş, bu görevi devam etmek üzere, Eylül 2008'de, Tekfen İnşaat'ın Kazakistan ve Almanya operasyonlarından sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Cahit Oklap, 2016-2107 yılları arasında Tekfen Holding Strateji, İş Geliştirme ve Yatırımlardan Sorumlu Başkan Yardımcılığı, 2017-Mart 2019 tarihleri arasında ise Tekfen İnşaat, Tekfen Mühendislik, Tekfen İmalat, Gate İnşaat, Azfen ve Toros Tarım şirketlerinin Yönetim Kurulu Üyeliği, Başkan Vekilliği ve Başkanlığı yapmıştır. Halen HMB Genel Müdürlüğü görevini sürdürmekte olan Oklap, Mart 2019 itibarıyla Tekfen Grup Şirketler Başkanlığına atanmıştır.