ANASAYFA ARŞİVİ
2019
Darüşşafaka Tekfen, Boğaziçi Sports Fest'te

Geçtiğimiz haftasonu, toplam 17 yerli ve 16 yabancı üniversitenin katılımıyla, 39. kez düzenlenen Boğaziçi Üniversitesi Sports Fest'e (Spor Bayramı), bu yıl Darüşşafaka Tekfen Basketbol Takımı konuk oldu.

Her sene ortalama, 500'ü yabancı, yaklaşık 1000 sporcunun katıldığı festivalde Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampus'ta 4 gün boyunca turnuva maçlarının yanı sıra, animasyonlar, gösteriler ve daha pek çok etkinlik gerçekleşti. Festivalin son gününde, bir gösteri maçında Sports Fest All-Star takımı ile karşı karşıya gelen Darüşşafaka Tekfen Basketbol Takımı, orkestrası, dans ekibi ve takım maskoyu Dado ile tam kadro oradaydı!

Sports Fest'in kapanış töreninde, her yıl dağıtılan Boğaziçi Üniversitesi Feyyaz Berker Sportmenlik Ödülü de sahiplerini buldu. Boğaziçi Üniversitesi Feyyaz Berker Sportmenlik Ödülü'nün bu yılki sahipleri Çeviri Bilimleri öğrencisi Bilge Süldür (kürek) ve İnşaat Mühendisliği öğrencisi Barış Baran Gündoğdu (kürek) oldu. Berker ailesinden Şebnem Berker ve Sinan Uzan da törende hazır bulundu ve sporcuları tebrik etti.