ANASAYFA ARŞİVİ
2019
Tekfen Tarım ve Sabancı Üniversitesi'nden inovasyon için işbirliği

Türkiye'nin tarımsal üretim alanında önde gelen şirketlerinden Tekfen Tarım, tarımsal alanda araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde bulunmak, yeni teknolojiler geliştirmek amacıyla Türkiye'nin önemli araştırma merkezlerinden biri olan Sabancı Üniversitesi Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi (SUNUM) ile işbirliğine imza attı.

Tekfen Tarım Genel Müdürü Emrah İnce, "Bu ülkenin topraklarına ve insanına inancımız tam. Sahip olduğumuz teknoloji ve deneyimli insan kaynağı ile ülkemizin geleceğine yatırım yapmaktayız. SUNUM ile birlikte gerçekleştireceğimiz yüksek teknolojili Ar-Ge çalışmalarıyla tarım sektörüne liderlik etme hedefimiz var. Bu işbirliğinin bizlere çalışmalarımızda güç katacağına ve hem bizim hem de SUNUM'un deneyimleriyle tarım için önemli bir sinerji yaratılacağına inanıyorum" dedi.

SUNUM Direktörü Prof. Dr. Fazilet Vardar Sukan da, "SUNUM-Tekfen Tarım işbirliği, Türkiye'ye, önümüzdeki dönem ivme kazanacak gelişim alanlarından biri olan tarımsal üretimde, sosyoekonomik katma değeri yüksek çıktıları kazandıracaktır" dedi.