ANASAYFA ARŞİVİ
2019
HEP İstanbul 'En İyi Sürdürülebilir Konut' Projesi Seçildi!

Tekfen Gayrimenkul'un çevre dostu HEP İstanbul projesi, bu yıl Amerika'da düzenlenen "ISBS2019 Sustainability Award - En İyi Sürdürülebilir Uygulamalar Yarışması'nda "Sürdürülebilir Yapı - Konut Kategorisinde" birinci seçildi.

Hâlihazırda 437'si çocuk yaklaşık 3200 kişiye yuva olan HEP İstanbul; kaliteli bir yaşam isteyenlere iyi yaşam konseptinin bütün gerekliklerini içine alan bir dünya sunuyor. Aile yaşamı ile çocukları merkezine konumlayan projede; sosyal ve peyzaj alanlarına geniş yer ayırılıyor, farklı yaş gruplarındaki çocuklar için tasarlanmış 1.400 m2'ye yakın açık çocuk oyun alanları, 3 km uzunluğunda yürüyüş ve bisiklet parkurları, yüzme havuzları, spor ve aktivite alanları bulunuyor.

Sürdürülebilir çevre prensibiyle tasarlanan HEP İstanbul; su ve enerji tasarrufu sağlayan sistemleri, iç mekân hava kalitesi, doğal aydınlatma, sıcaklık ve nem kontrolü, atık yönetimi gibi standartların sağlanması ile fark yaratıyor.

HEP İstanbul projesinin ödül aldığı yarışmanın jürisinde Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Texas Tech Üniversitesi, Texas A&M Commerce Üniversitesi, Amerikan Mimarlar Enstitüsü ve ABD Yeşil Binalar Konseyi'nden kent ve yapı uzmanları bulunuyor.

Tekfen Gayrimenkul Genel Müdür Vekili Emre Ülger, "2014 yılı sonunda 'iyi yaşam' anlayışı ile yola çıktığımız, bugün ise yaklaşık 3.200'e yakın sakini ile bölgenin yaşamak için en çok tercih edilen ve beğenilen Projesi olan HEP İstanbul, bu yıl dördüncüsü ABD'nin Dallas şehrinde düzenlenen 'Uluslararası Sürdürülebilir Yapılar Sempozyumu' kapsamında gerçekleştirilen En İyi Sürdürülebilir Uygulamalar Yarışması'nın 'Sürdürülebilir Konut' kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü. Bir Tekfen geleneği olarak bulunduğunuz çevreye katkı sağlama anlayışımız ödüllendirilmiş oldu. Tekfen'e ve HEP İstanbul'a çok yakışan bu ödülü Proje'de emeği geçen tüm paydaşlarımızla paylaşıyoruz." dedi.