ANASAYFA ARŞİVİ
2019
Tekfen, Kupa Finali'nde

29 Mayıs Çarşamba akşamı Bakû Olimpiyat Stadı'nda düzenlenen UEFA Avrupa Ligi Kupası final maçını, Tekfen Holding ve Tekfen İnşaat üst yönetimi, Türkiye'den ve Azerbaycan'dan misafirleriyle birlikte 50 kişilik kalabalık bir kafile olarak izledi.

Tekfen İnşaat'ın yapımını üstlendiği ve 24 ay gibi kısa bir sürede, Şubat 2015'te tamamladığı stattaki final heyecanı, 50 bine yakın seyirciyi adeta büyüledi. İki İngiltere kulübü arasında çekişmeli geçen ilk yarıdan sonra Güney Londra takımı Chelsea, 23 Dakika içerisinde 4 gole imza atarak Kuzey Londralı rakibi Arsenal'i 4-1 gibi farklı bir skor ile mağlup etti ve kupayı kaldıran taraf oldu. Chelsea'ye galibiyeti getiren golleri Olivier Giroud, Pedro ve Eden Hazard (2) attı. Arsenal'in tek golü ise 69. dakikada Nijeryalı Alex Iwobi'den geldi.

Tekfen yönetimi, bu vesileyle Bakû'da yürüttüğü üst düzey iş görüşmeleri yanı sıra, yapımına devam ettiğimiz Azerbaycan Vergi Bakanlığı Yeni Merkez Binası'nı da ziyaret etti ve proje ekibinden inşaat hakkındaki güncel bilgileri ve gelişmeleri dinledi.

Tekfen olarak, Azerbaycan başkentinin simgesi haline gelip, uluslararası müsabakalara evsahipliği yapan bir stada imza atmaktan gurur duyuyoruz. Maç gününe özel hazırladığımız ve hem Türkçe hem de İngilizce dillerinde seslendirmesini Haluk Bilginer'in yaptığı reklam filmimizi de aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.