ANASAYFA ARŞİVİ
2015
HEP İstanbul'un temeli atıldı!

Tekfen Emlak Geliştirme'nin geçtiğimiz Ekim ayında satışına başladığı HEP İstanbul "Hayatımın Evi Projesi'nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci ve Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'nun katıldığı törene, Tekfen Grup Şirketler Başkanı Osman Birgili ile Tekfen Emlak Geliştirme Genel Müdürü Ömer Egesel evsahipliği yaptı.

Törende konuşan Osman Birgili, "1424 konuttan oluşan ve 500 milyon lirayı aşan proje değerine sahip HEP İstanbul'un, hızla gelişen ve geliştikçe değeri artan Esenyurt ilçesine de önemli bir ivme kazandıracağına inanıyoruz. HEP İstanbul'un yapım aşamasında sağlayacağı istihdam, tamamlandığında ise 5000'e yakın insana ev sahipliği yapacak olması bizim için ayrı bir sevinç kaynağı" diye konuştu. Tekfen Emlak Geliştirme Genel Müdürü Ömer Egesel ise 1424 dairenin %45'inin şimdiden satılmış olmasının, bölgenin yükselen değeri kadar, Tekfen'e duyulan güvenin de somut göstergesi olduğunu dile getirdi.

Projeyle ilgili bir de müjde veren Osman Birgili, "Bir Tekfen geleneği olarak, bulunduğumuz çevreye katkı sağlamak da anlayışımızın bir parçası. Belediyemizin de çok değerli destek ve katkıları ile Esenyurt İlçesinde, Milli Eğitim Bakanlığı'na teslim etmek üzere inşa edeceğimiz bir ilköğretim okulunun müjdesini de burada vermek isterim." dedi.

HEP İstanbul'daki daireler, Ocak 2017 tarihi itibariyle evsahiplerine teslim edilmeye başlanacaktır.