ANASAYFA ARŞİVİ
2015
Tekfen Vakfı, genç girişimcilerin yanında

Tekfen Vakfı'nın Gümüş Sponsorlar arasında bulunduğu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü tarafından düzenlenen girişimcilik yarışması Enterprize'ın bu sene 2. si gerçekleşti.

Genç girişimcilerin fikirlerinin, etik değerler, pazar potansiyeli, finansal getiri, sürdürülebilirlik, sosyal etki, yenilikçilik ve katma değer gibi kriterlere göre değerlendirildiği yarışma, 3 etaptan oluşuyor.

Yarışmaya Türkiye çapında 296 fikir başvurusu oldu, 20 Aralık'ta düzenlenen Girişimcilik Zirvesi'nin ardından yapılan ilk değerlendirmeye göre, 26 proje ikinci etaba geçmeye hak kazandı. Bu etapta temel girişimcilik eğitimleri alan girişimciler arasından seçilen 10 proje ise finale kaldı.

Saha çalışmaları ve workshoplarla dolu maratonun ardından final değerlendirmesine giren genç girişimciler 4 Mayıs günü projelerinin hayata geçmesi noktasında yatırım almak için yarıştı. Kazanan ilk 3 proje, finalde toplam 50.000 TL nakit ödüle ek olarak Silikon Vadisi'ne giderek yatırımcılar karşısında sunum yapma şansı kazandı.