ANASAYFA ARŞİVİ
2014
Tekfen Holding, 3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi’nin Altın Sponsoru

Tekfen Holding kurucularından Ali Nihat Gökyiğit’in Kurucu Başkanı, Tekfen Emlak Geliştirme Grubu’nun ise kurucu üye şirketler arasında olduğu “Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği” (ÇEDBİK) tarafından bu yıl 21-24 Şubat tarihleri arasında Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi’nin üçüncüsü düzenlenecek. Tekfen Holding, Swissotel’de gerçekleşecek olan bu etkinliğin altın sponsorlarından biri.

Toplumsal farkındalığı artırmak ve yapı sektörünü sürdürülebilir ilkeler doğrultusunda üretim yapmaya teşvik etmek amacıyla düzenlenen etkinliğin bu seneki teması, “Sürdürülebilirlik-Sınırları Aşmak” olarak belirlendi. Alanında uzman ulusal ve uluslararası pekçok konuşmacının katılacağı etkinlikte konuşmacılardan biri de Ali Nihat Gökyiğit olacak. Etkinlik 2 gün boyunca panel ve konferansların yanı sıra atölyelere, eğitimlere, seminerlere ev sahipliği yapacak.

Sektör profesyonellerinin buluşacağı, Türkiye’deki en büyük platform olan Yeşil Binalar Zirvesi’nde ayrıca, Dünya Yeşil Binalar Konseyleri (WGBC) Avrupa Bölgesel Network (ERN) senelik toplantısı ilk kez Türkiye’de bu zirve kapsamında gerçekleşecek. ERN, Avrupa’da 30’dan fazla ulusal yeşil bina konseyi ve 3500’den fazla üye firmaları ile bina sektörünün tüm paydaşlarını temsil ediyor.

Etkinlikte ayrıca, Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınmasına destek verebilmek amacıyla geçtiğimiz Zirve’de, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’yla imzalanan protokol sonrası çalışmalarına hız verilen, Yeşil Bina değerlendirme sistemine ait tüm detaylar da açıklanacak.