ANASAYFA ARŞİVİ
2013
Toros Tarım Necati Akçağlılar Anadolu Lisesi yeni öğretim yılına hazır

Tekfen Holding kurucu ortaklarından Necati Akçağlılar anısına Samsun’un Tekkeköy ilçesinde inşa edilen T.C. MEB Toros Tarım Necati Akçağlılar Anadolu Lisesi, 16 Eylül Pazartesi günü düzenlenen resmi törenle hizmete girdi.

T.C. MEB Toros Tarım Necati Akçağlılar Anadolu Lisesi’nin açılışı nedeniyle düzenlenen törene Samsun Vali Vekili Hasan Özhan, Tekkeköy Kaymakamı Köksal Şakalar, Samsun Garnizon Komutanı Ufuk Ekinci, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Mustafa Cora, Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin, Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cansevil Akçağlılar, Tekfen Holding Yönetim Kurulu Üyeleri Erhan Öner ve Prof. Dr Çelik Kurtoğlu, Tekfen Grup Şirketler Başkanı Osman Cengiz Birgili, Toros Tarım adına Yönetim Kurulu Başkanı Esin Mete’nin yanı sıra il ve ilçeden çeşitli kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Tekfen Holding’in iştiraklerinden Toros Tarım tarafından Samsun’un Tekkeköy ilçesinde inşa edilen T.C. MEB Necati Akçağlılar Anadolu Lisesi, 24 derslik ile toplamda 720 öğrenci kapasitesine sahip. Okul bünyesinde fizik ve kimya dersleri için laboratuarlarının yanı sıra resim, müzik, tarih ve yabancı dil dersleri için derslikler yer alıyor. Toplam 1285 m2’lik kapalı alan büyüklüğüne sahip olan T.C. MEB Toros Tarım Necati Akçağlılar Anadolu Listesi’nin ayrıca kütüphanesi ve beden eğitim salonları bulunuyor. T.C. MEB Toros Tarım Necati Akçağlılar Anadolu Listesi ile birlikte Toros Tarım’ın Türkiye genelinde yaptırdığı okul sayısı 4’e yükseldi.